Зміст

Вперед

Назад

 Зв'язок між громадянською освітою і навчанням промові

Сандра Стоцькі

Громадянська освіта"означає докладне і безупинне вивчення основних понять і цінностей, що лежать в основі нашого демократичного політичного суспільства і конституційного пристрою" (Butts, 1988). Зміст громадянської освіти в основному спирається на чотири дисципліни: політологію, право, історію й економіку. Політологія і право пояснюють ідеї, інститути і процедури права й уряду, що захищають індивідуальні права і забезпечують існування уряду, що спирається на закон, баланс правління більшості і прав меншості, а також суспільне благо. Вивчення історії забезпечує знання минулого нашої країни, дає можливість зрозуміти, що ми за народ, а також наші успіхи і невдачі в реалізації політичних і юридичних ідеалів нашої країни. Економіка подає інформацію про те, як у конституційній формі правління, заснованій на демократичних цінностях і індивідуальних правах, використовувати обмежені ресурси для задоволення потреб людей. Проте викладання рідної мови і літератури також вносить величезний вклад у громадянську освіту.

Воно сприяє формуванню громадянської позиції і характеру декількома способами.

авито казань скутеры, мерседес казань официальный дилер казань

Класичні твори національної літератури. По-перше, вивчення класичних творів національної літератури дає учнем уявлення про значні художні твори, що зробили величезний вплив на історію культури країни і її цінності. Такі твори, як автобіографія Бенджаміна Франкліна, есе Ральфа Уолдо Емерсона, "Про громадянську непокору" і "Уолден" Генрі Торо, допомагають зрозуміти наші політичні і суспільні цінності і громадянську приналежність. Безумовно, учням повинні читати не тільки про наші успіхи і події вітчизняної історії, якими ми пишаємося, але також про наші невдачі і недоліки, з якими необхідно боротися. Розумно складена програма курсу з літератури дає збалансований погляд на соціальний і політичний досвід нашої країни. Наприклад, учитель може використовувати "Дзвін по Адано" Джона Херші разом з "Джунглями" Ептона Сінклера чи "Американську мрію Мегі" Джеймса Комера (історію про вольову матір, чиїх четверо дітей досягли професійного успіху, незважаючи на расову дискримінацію) і "Жінки з Брюстера" Глорії Нейлор - похмуру історію про участь матерів-одинаків і їхніх дітей у проекті з житлового будівництва.

Літературні герої як інтелектуальні й етичні моделі. Вивчення літератури знайомить учнів з літературними героями - сильними особистостями з чіткими моральними й інтелектуальними цінностями. Такі набутки, як "Антигону", "Пригоди Гекльберрі Фіна", "Убити пересмішника", "Людина на всі часи", "Жан Крістоф" і "Джерело" зображують героїв із сильними інтелектуальними і моральними принципами, що віддають перевагу жити згідно зі своєю совістю, незважаючи на суспільне несхвалення, ізоляцію, страждання і навіть смерть. Оскільки основними цінностями в історії західної цивілізації і ліберальної конституційної демократії є принципове мислення, самовираження і відповідальність за свої дії, програми з літературі можуть внести значний вклад у громадянську освіту, пропонуючи учням твори, у яких стверджуються такі ідеї. Хороша програма з літератури знайомить молоде покоління з літературними героями, що наділені такими рисами характеру, як мужність, надія, оптимізм, честолюбство, особиста ініціатива, любов до батьківщини, любов до своєї сім’ї, уміння глузувати із себе, турбота про навколишнє середовище і нетерпимість до соціальної несправедливості.

Зарубіжна література. І, нарешті, програма з літератури повинна знайомити учнів з творами, що описують життя людей в інших країнах. Це допоможе учням зрозуміти, що для всіх людей, незалежно від різниці у культурі, важливі особиста воля і соціальна справедливість. Такі твори, як "Коли усі розпадається на частини" Чінуа Ачебе, "Архіпелаг ГУЛАГ" Олександра Солженіцина і "Фонтамара з хлібом і вином" Ігнасіо Силоні, розширюють знання учнів про різний спосіб життя і різні проблеми, з якими зіштовхуються люди в інших країнах, а також допомагають учням зрозуміти, що в людей різних країн багато спільного й у всіх людей однакові потреби і прагнення.

Як навчання навичкам письмової мови може сприяти розвитку інтелектуальної й етичної самостійності? Навчання навичкам письмової мови допомагає різними способами розвивати інтелектуальну й етичну автономність, необхідну громадянам демократичної держави .

Розвиток незалежного мислення через дослідницький процес. Учителі, що застосовують у навчальному процесі дослідження, допомагають учням розвивати важливі навички, необхідні кожному громадянину: як знайти відповідь на свої питання, як самостійно знайти джерела необхідної інформації, як оцінити їхню якість. Регулярне проведення досліджень є найбільш ефективним методом розвитку інтелектуальних навичок, необхідних для суспільного діалогу. Більшість учителів використовують такі технології, як методика незакінчених пропозицій в опитуваннях (open-ended inquiry), первинні і вторинні джерела, індивідуальне читання і критичне мислення.

сварочный инвертор солярис

Етичні аспекти наукової письмової роботи (academic writing). Навчання навичкам листа допомагає формуванню учнів як майбутніх громадян. Вони починають розуміти, що в основі суспільного і наукового діалогу лежить етика. Вважається, наприклад, неприйнятним цитування авторів, вириваючи їхні ідеї з загального контексту. Потрібно завжди підбирати різноманітну і вичерпну інформацію з теми. Не можна бути впевненим, що читачі без достатніх аргументів беззастережно приймуть твою точку зору. Результати своїх досліджень завжди потрібно подавати так, щоб не образити чиїсь почуття.

Якості, необхідні для спілкування з посадовими особами й іншими громадянами. І, нарешті, учителі, що викладають навички письмової мови, можуть пояснити учням, чому люди пишуть посадовим особам, іншим громадянам. Вони пишуть, щоб подякувати посадовій особі за добрий закон чи щоб висловити свої симпатії кандидату, який програв на виборах, аби отримати необхідну інформацію чи попросити допомоги. І, нарешті, люди пишуть тоді, коли хочуть залучити інших чи громадян посадових осіб до критики певних політичних рішень чи щоб підтримати певну позицію політичної партії чи посадової особи.

Учителі можуть навчити учнів писати посадовим особам і іншим громадянам коротко, точно і проблемно.

пассажирские перевозки

Яким образом учителя можуть поліпшити якість суспільного діалогу? Суспільні виступи були головним способом участі в публічних справах при виникненні демократії в Афінах. В даний час суспільний діалог для більшості громадян залишається основним способом участі в суспільному житті. Однак, як показали дослідження, найчастіше суспільний діалог не виходить за рамки поляризованих дебатів, де сторони не слухають один одного і не намагаються один одного зрозуміти. Якщо викладачі рідної мови будуть учити хлопців умінню викладати свою точку зору і відповідати на зауваження інших учасників дискусії, то тим самим вони будуть сприяти поліпшенню якості суспільного діалогу. Важливо, щоб учні опанували основними прийомами публічних дебатів, що спираються на класичну риторику: уникали логічних помилок у своїх аргументах; наводили аргументи, які відображають справжній стан справ, демонстрували якщо не симпатію, то хоча б розуміння протилежних точок зору; прагнули до формування спільної платформи із суперечливих проблем. І, можливо, найнеобхіднішою навичкою мови, яку потрібно розвивати в учнів, є здатність задавати власні питання по досліджуваній темі. Всі учні повинні активно брати участь у процесі навчання, знать, як задовольнити власну цікавість і навчитися критично мислити.


славянские куклы обереги, купить сувениры саранске, славянские обереги для мужчин

* Джерело: ERIC Digest (May 1992). Clearinghouse for Social Studies/Social Science Education, Bloomington, Indiana.


Зміст

Вперед

Назад


раздвижные межкомнатные двери, купить замки крит, куплю задвижки в москве