Зміст

Вперед

Назад

 Значення моделювання: випадок у Хеппівейлі

Джек Зевін

 Моделювання, ігри і вистави

купить диван в иваново недорого, кухня по индивидуальным размерам недорого

Моделювання - це вид гри, що залучає учнів до абстрактної чи вигаданої ситуації, що є спрощеним, але живим прикладом реальної події. Добре моделювання ставить перед учнями серйозну чи дилему проблему, що вони повинні вирішити в запропонованій обстановці, де вони разом з однокласниками грають визначені ролі, що зустрічаються в реальному житті. Таким чином, клас стає мініатюрою серйозної події, що містить у собі тему для обговорення, спора і дискусії. У певному сенсі моделювання містить у собі багато рис гри і вистави: гри - через наявність встановлених правил і мети; вистави - через те, що дія розвивається за допомогою розподілу ролей. На відміну від гри чи справжньої вистави цікавою рисою моделювання є високий рівень непередбачуваності.

segnetics pixel 1211 02 0, программируемый контроллер SMLogix

У процесі гри хтось чи якась група виграє чи програє, набирає високі чи низькі бали. Моделювання більш вільне в тому сенсі, що ніхто в насправді не знає, якими будуть результати, які у великому ступені залежать від того, як будуть зіграні ролі. У тексті представленого спектаклю є слова автора, учасники лише відтворюють їх і не мають великого простору для фантазії. На противагу цьому моделювання пропонує лише ескіз, короткий опис ролі, спираючи на який, учасник повинен створити своє відчуття світу, розвити свою точку зору. Учні починають моделювання, будучи упевненими в тому, що повинна бути досягнута певна мета, але часто, захопившись грою, вони забувають про первісну мету, ставлять перед собою нові завдання. Я постараюся довести, що непередбачуваність - це саме те, що робить моделювання таким захоплюючим і цікавим, тому що навіть у кращому випадку результати можуть бути передбачені лише частково. Непередбачуваність більше схожа на справжнє життя, що може стати аргументом на користь моделювання в порівнянні з виставами чи іграми з фіксованими результатами.

купить кухню, купить кухню недорого, заказать хорошую кухню

ЗАВДАННЯ МОДЕЛЮВАННЯ

Завдання вчителя в моделюванні на уроках суспільствознавства можуть бути такими:

1. Забезпечити учнів базою для розвитку творчих здібностей і уяви.

2. Запропонувати учням вільну дискусію для обговорення в парах своїх поглядів і цінностей.

3. Стимулювати розгляд проблеми учнями і вирішення її в умовах, що моделюють реальне життя.

4. Сприяти просуванню учнів до аналізу й оцінки альтернативних дій.

5. Залучати учнів до процесу прийняття рішень, що є частиною суспільної чи групової діяльності.

6. Надати можливість переглянути і проаналізувати рішення, прийняті упродовж заняття, порівняти вигадану ситуацію з реальною.

Як було замічено вище, моделювання повинне бути сконцентроване на проблемі, що відображає реальне життя. Такі приклади можна знайти в останніх репортажах, історичних документах, дослідженнях і інших джерелах. Вибравши тему, потрібно визначити кілька проблем, інакше гра вмре через відсутність інтересу. Наприклад, зазвичай проблемою є зіткнення інтересів промисловості і навколишнього середовища. Відома дилема - це створення робочих місць і збереження чистоти навколишнього середовища. У міських центрах часто йде боротьба за землю між різними групами, що мають власні плани на обмежену ділянку землі.

 Місто Хеппівейл

Вирішення проблеми, що виникла в місті Хеппівейл, - приклад такого моделювання. Ця гра залежить і від центральної проблеми (екологія і торгівля), і від ролей (груп по інтересах з різними цілями і пріоритетами). Карта міста прикладена для перегляду, аналізу і використання. Фактично ця гра запропонована в незакінченому варіанті для того, щоб ви, читачі, могли поліпшити її, додавши до неї свої штрихи. Гра може бути змінена шляхом адаптації її до місцевої ситуації, додавання чи скорочення ролей, зміни карти, проблеми. Як було показано, моделювання - найбільш придатна форма роботи для середніх і старших класів. Тут важлива постановка повсякденної проблеми, про яку вони могли і не задумуватися раніш. В основі цієї гри стоїть проблема "екологія проти економіки" з безліччю похідних варіантів. До кінця моделювання учні повинні прийти до висновку про різні шляхи взаємодії груп інтересів з урядом для вирішення проблеми розвитку економіки.

Почніть з надання карти, пояснення навколишньогосередовища, кризи, проблеми, розподілу ролей, визначення правил.

 Навколишнє середовище

Хеппівейл - це невелике місто на березі ріки Міндер, розташоване у серці штату Нью-Йорк. Населення міста становить 150 000 осіб і продовжує зростати, що підвищує попит на місця для паркування в діловій частині міста. Бізнес ділової частини міста йде досить добре, однак вона не може суперничати з приміськими магазинами, що оточують Хеппівейл. Асоціація ділових людей Хеппівейла (АДЛХ) звернулася до ради міста з пропозицією про перепланування ділового району для створення великого гаража. Він повинен знаходитися поруч з бульваром - головною вулицею міста, частково захопивши міський парк і комплекс дешевих квартир. Не усім ця ідея до душі. Місто хотіло б зберегти ділову частину і зробити її економічно здоровою.

 Проблема

Проблема полягає в вирішенні питання паркування в діловій частині Хеппівейла: будувати чи не будувати, виділяти територію чи не виділяти, віддавати парк під гараж чи ні?

Увага! Додаткова інформація

* Міський парк - єдина зелена зона ділового центру

* Місць для паркування жителів і гостей недостатньо

Учні розподілять ролі для груп із трьох-шести чоловік. Кожна з команд візьме на себе роботу перерахованих нижче груп інтересів.

 Ролі

Вчитель чи учні можуть змінювати ролі доти, поки в групах не згасне інтерес до гри.

Вказівки: Кожному учневі була призначена буква: А, Б, У, Г, Д чи Е, що позначає групу інтересів у Хеппівейлі.

А. Асоціація ділових людей (АДЛ)

Ця група складається з великих і середніх підприємців Хеппівейла, включаючи представників районних магазинів, компаній, що займаються паркуванням тощо.

Б. Клуб охорони міських парків (КОМП)

Цю групу представляють міські жителі, зацікавлені у вирішенні проблеми забруднення навколишнього середовища, у т.ч. води і повітря, а також в охороні дикої природи і парків. Вони намагаються підвищити рівень життя, захищаючи чистоту повітря і води, зберігши зелені масиви, установивши строгий контроль за вихлопними газами.

В. Комітет з поліпшення ситуації на міських вулицях (КУСГУ)

Групу представляють домовласники Хеппівейла, що стежать за чистотою вулиць, шумовим рівнем і рухом транспорту, які зазвичай виступають за низький податок на індивідуальні будинки.

М. Асоціація власників квартир (АВК)

Група складається з людей, що живуть недалеко від ділового центру у великих багатоквартирних будинках, як правило, це наймачі чи власники кондомініуму. Вони зазвичай зацікавлені у зниженні шумового рівня, цін на паркування, однак вважають за необхідне створення якісної системи міського транспорту.

Д. Міська рада Хеппівейла

Міська рада представляє усіх виборців Хеппівейла. Більшість членів обрані з міських районів; діловий центр у раді представляють по два члени з числа домовласників, власників квартир, бізнесменів, захисників навколишнього середовища і професіоналів.

Інші члени - вільно обрані і представляють інтереси всього міста.

Члени ради створюють закони і приймають рішення відповідно до інтересів усіх жителів міста.

Е. Комісія з планування міста

Комісія з планування міста - група професійних проектувальників, робота яких оплачується міською радою із суспільного фонду і полягає в підтримці високого рівня життя через планування міста, дизайн будівель, добру систему міського транспорту, контроль над міським рухом, збір сміття й інші служби. Вони можуть висувати пропозиції в міську раду, але не мають права видавати закони.

Ж. Інші учасники

Учні можуть створити інші групи інтересів, що користуються впливом у невеликому чи середньому місті. Ці групи теж можуть брати участь у вирішенні проблеми.

 Правила й етапи гри

Основне питання: має бути прийняте рішення про будівництво стоянки в парку ділової частини міста чині?

Етап 1: Кожна група повинна провести збори і визначити свою позицію, яка відповідає її інтересам.

Етап 2: Позиція кожної групи повинна бути визначена і представлена в письмовому вигляді для оголошення перед класом (містом) на слуханні в міській раді.

Етап 3: Кожній групі дається десять хвилин для того, щоб спрямувати в інші групи свого представника для обговорення компромісу.

Етап 4: Представникам дається ще десять-п'ятнадцять хвилин для складання звіту у своїй групі, що у свою чергу повинна визначити свою реакцію на точку зору інших груп. Цей же час може бути зайнятий для уточнення власної позиції.

Етап 5: Кожна група представляє на міській раді свою остаточну позицію (максимум п'ятихвилинна доповідь), що стосується ухвалення рішення чи планування.

Етап 6: Міська рада і міська комісія з планування віддаляються в окрему кімнату на десять хвилин для обговорення. У цей час кожна з груп готує гасла і плакати для кампанії із залучення громадської думки на свій бік.

Етап 7: Міська рада голосує і пояснює групам своє рішення (одноголосне чи прийняте більшістю голосів).

Етап 8: Усі громадяни беруть участь у голосуванні, щоб погодитися з рішенням ради і закінчити моделювання для того, щоб привселюдно обговорити аргументи проти якого-небудь рішення і продовжити моделювання новим етапом дебатів і спорів. Після цього йде коротке формулювання всіма учнями самої проблеми і рішення ради.

 Вказівки вчителеві

1. Покажіть учням карту Хеппівейла, роздайте принаймні по одному екземпляру кожній групі. Покажіть, якщо можливо, карту на чи проекторі помістите плакат на стіні класу. Обговорите карту і попросите учнів самих позначити значимі об'єкти.

2. Попросіть клас прочитати пункт "Навколишнє середовище" чи дати попередню інформацію. Розділіть клас на шість або більше груп і поясніть, що кожна з них представляє свою точку зору на проблему ділової частини Хеппівейла.

3. Почніть етап 1, попросивши кожну групу зібратися і протягом п'ятнадцяти хвилин визначити, яке рішення ради було б прийнятним для неї. Кожна група повинна вибрати голову для підтримки порядку і секретаря для ведення записів і дотримання регламенту зборів.

4. Запитайте членів кожної групи, кого вони вибрали своїм головою і секретарем і яку позицією вони мають намір зайняти. Допоможіть кожній групі сформулювати свою точку зору і нагадаєте членам міської ради, що в їхній обов'язок входить проведення засідань і слухань і вони повинні подбати про організацію місця і подумати про те, скільки часів буде виділятися кожному виступаючому.

5. Протягом чотирьох етапів нагадуйте учням, що вони повинні готуватися до п'ятого етапу представлення їхніх поглядів на міській раді, нагадайте міській раді, що вона має надати приміщення. Нагадайте комісії з планування, що вона повинна бути готова до обговорення "за закритими дверима" протягом шостого етапу.


* Джерело: Social Science Record. The Journal of the New York State Council for the Social Studies, 33, no. 1 (Spring 1996). Published by the New York State Council for the Social Studies. Reprinted with permission.


6. У ході 6 і 7-го етапів перевірте готовність приміщення до проведення закритих зборів міської ради (до десяти хвилин).

7. Направте міську раду і комісію з планування в клас для пояснення свого рішення, проведіть голосування в класі, а потім відкрите обговорення, коли члени кожної групи, міської ради і комісії з планування можуть прокоментувати сформовану ситуацію.

8. Попросіть учнів подумати над такими питаннями, а також запропонувати свої: Чи вважаєте ви рішення міської ради справедливим? Якщо так, то чому? Якщо ні, то чому? Яка група мала найбільший вплив на міську раду і комісію з планування? Яка - найменший? Як групи інтересів впливають на рішення уряду? Чому групи намагаються впливати на уряд? Добре це чи погано, на ваш погляд? Поясніть. Знаючи про рішення, визначте, які групи зазнають великих витрат? Які групи матимуть великий прибуток? (Зауваження: витрати і прибуток будуть у всіх членів суспільства, незалежно від їхньої позиції, але не в однаковій мірі. Наприклад, навіть той, хто проти прийнятого рішення, може отримати вигоду).

9. Закінчіть гру самооцінкою учнів свого розуміння отриманих знань і задоволення від гри, попросіть висловити пропозиції щодо поліпшення. Можна зібрати газетні вирізки про схожі місцеві чи федеральні проблеми і помістити їх на дошку в класі.

10. Чи можете ви самі тепер провести моделювання ? Чи подобається вам приклад Хеппівейла для представлення його в класі? Можливо, ви захочете спробувати варіант, де небажані підприємства вимагають свого відкриття в діловій частині міста? Яка буде реакція груп по інтересах?

Зміст

Вперед

Назад



заказ автобуса телефон автомойки, водородная очистка двигателя, ремонт дизельных двигателей