Пластику знайшли більш екологічну заміну

Пластику знайшли більш екологічну заміну

Команда фахівців з Індійського технологічного інституту знайшла екологічнішу заміну пластику. Для цього вони пропонують використовувати прозору деревину. Результати роботи опубліковані у журналі Science of The Total Environment.

У процесі дослідження вчені провели аналіз застосування у промисловості деревини з особливою технологією обробки та традиційного пластику на нафтовій основі (поліпропілен, полівінілхлорид (ПВХ), акрил, поліетилен тощо).

Результат показав, що прозора деревина, виготовлена під впливом хлориту натрію, має набагато більш щадний вплив, ніж виробництво пластику. Однак цей матеріал все ще менш екологічний, ніж скло, хоча воно і не має ударостійких властивостей, на відміну від спеціальної деревини.

Вперше прозору деревину відкрили 1992 року, після чого технологію виробництва постійно оптимізували. У процесі виготовлення деревини видаляється з'єднання лінгіна і замінюється на прозорий полімер.

У вересні 2022 року група дослідників з Університету штату Колорадо в Боулдері представила метод переробки пластику на 100 відсотків.