Знайдено самі найбільш схожі на Землю планети

Ізраїльські вчені з'ясували, що дві планети, які обертаються навколо тьмяного червоного карлика, званого зіркою Тігарден, найбільшою мірою схожі на Землю, ніж інші відомі екзопланети. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Зірка Тігарден, що відноситься до спектрального класу М (червоні зірки) розташована на відстані 12,5 світлових роки від Землі. У зоні населеності, тобто на придатному для існування рідкої води відстані від світила, знаходяться дві землеподобні екзопланети - Teegarden b і Teegarden с. Їх виявили в червні 2019 року під час проекту пошуку планет навколо червоних карликів CARMENES survey.

Екзопланети знаходяться досить близько до зірки, періоди їх звернення складають 4,9 і 11,4 дня. Їх обертання є синхронним, тобто вони завжди повернені до світила однією стороною. Дослідники визнають, що поки не можуть визначити склад атмосфери небесних тіл, однак на них може існувати рідка вода. При цьому щільність повітряної оболонки повинна знаходитися в діапазоні від однієї третини до 17-кратної щільності земної атмосфери.

Обидві планети близькі за розміром до Землі, і дослідники підрахували, що у Teegarden b температура поверхні з 60-відсотковою ймовірністю становить 0-50 градусів Цельсія. Teegarden c, швидше за все, є такою ж холодною, як і Марс.