Названо спосіб продовжити життя літнім людям

Названо спосіб продовжити життя літнім людям

 Вчені Університету Тафтса в Бостоні (США) з'ясували, що омега-3-поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК), які містяться в морепродуктах, збільшують тривалість життя літніх людей і запобігають ризик передчасної смерті. Про це повідомляється в прес-релізі на MedcalXpress.

У довгостроковому дослідженні, що проходило у 1992-2015 роках, взяли участь 2622 дорослих людини, їх середній вік становив 74 роки. У добровольців на самому початку, а також через шість і 13 років було виміряно рівень вмісту ПНЖК в крові, включаючи ейкозапентаєнову кислоту, докозагексаєнову кислоту, докосапентаеновую кислоту і альфа-ліноленову кислоту. Більшість з цих сполук зустрічається у морепродуктах, а остання - в горіхах, насінні і зелених овочах.

Залежно від вмісту ПНЖК в організмі учасники були розділені на п'ять груп. Виявилося, що у 89 відсотків учасників спостерігалися вікові хронічні захворювання, включаючи фізичні і когнітивні дисфункції. При цьому високий рівень споживання ейкозапентаїнової кислоти був пов'язаний з 24-відсотковим зниженням ризику нездорового старіння в порівнянні з найнижчим рівнем, а докосапентаїнова кислота сприяла зниженню ризику на 18-21 відсоток. У інших сполук ефекту не було виявлено.