Помічено масове зникнення всіх комах світу

Помічено масове зникнення всіх комах світу

 Вчені зі США і Мексики виявили помітне зниження чисельності комах в тропічному лісі в національному заповіднику Ель-Юнке (Пуерто-Ріко). Крім того, зникло багато комахоїдних тварин. За словами експертів, це відображає світову тенденцію, яка ставить під загрозу продовольчу безпеку в усьому світі, оскільки членистоногі потрібні для запилення багатьох сільськогосподарських культур. Про це повідомляє видання Science Alert.

У 2014 році міжнародна група дослідників підрахувала, що за останні 35 років чисельність таких безхребетних, як бджоли і жуки, у всьому світі впала на 45 відсотків. Найбільш сильно постраждала Європа, однак тепер зникнення комах відбувається і на американських континентах. У 2017 році інша група фахівців вивчила падіння чисельності комах в Німеччині, припустивши, що причиною є пестициди і знищення місць проживання.

Вчені вели підрахунки безхребетних в 70-х роках минулого століття, а також в 2013 році. Виявилося, що біомаса членистоногих за 40 років значно знизилася, досягнувши однієї четвертої або однієї восьмої від колишньої кількості. З січня 1977 по січень 2013 роки кількість спійманих комах зменшилася в 60 разів.

Чисельність комахоїдних ящірок анолисов знизилася на 30 відсотків, а деякі види зникли з лісу. Зменшилася кількість жаб і птахів. Наприклад, вилов пуерто-риканського тоди, який харчується членистоногими, скоротився на 90 відсотків.

Фахівці пов'язують це з глобальним потеплінням. За 40 років середня температура повітря в тропічних лісах збільшилася на 2,2 градуса Цельсія. Це порушує цикл розмноження комах, які не можуть відкладати яйця, і підриває харчові ланцюги, оскільки членистоногі служать кормовою базою для багатьох інших тварин.