Західноукраїнський
ресурсний
інтернет-портал дистанційної освіти з суспільно-гуманітарних наук Проект Центру політичних досліджень |
Любомир Скочиляс, к.п.н., Центр політичних досліджень
Інтерактивні технології громадянської освіти
Дистанційна освіта для України – явище нове і знаходиться на зародковій стадії. А для Львова і західного регіону України ці технології на сьогодні є terra incognita. Певні набутки у цій галузі є у Києві та Харкові. А між тим дистанційне навчання через інтернет є тією системою технологій, яка дозволить прилучити широкі кола зацікавлених осіб (громадських та політичних діячів, управлінців та державних службовців та ін.) до вивчення суспільно-гуманітарних дисциплін у зручній для них формі і часових рамках без будь-яких обмежень. Усе це в підсумку сприяє усвідомленню прав людини, формуванню довіри, запобіганню конфліктів і посередництву у їх вирішенні, громадському вихованню, взаємній толерантності та встановленню поваги в суспільстві з багатонаціональною культурою за допомогою викладання історії, гуманітарних наук, суспільних наук та культури. оплата порн в кредит на карту срочно
Саме керуючись такими міркуваннями
Отже, метою проекту є розвиток західноукраїнського ресурсного інтернет-порталу з дистанційної освіти у сфері суспільно-гуманітарних дисциплін. У процесі реалізації проекту має бути забезпечено адміністрування інтернет-портала що міститить ресурси з дистанційної освіти, збагачення цих ресурсів поряд з політичною наукою та громадянською освітою, що вже наявні, іншими суспільно-гуманітарними напрямками, серед яких історія, філософія, соціологія, психологія, економіка, право, культурологія. Завдяки реалізації проекту широке коло українських користувачів інтернету зможуть освоїти такий ще не розроблений в Україні сегмент, як дистанційне навчання. Оскільки, структура веб-порталу передбачає трирівневий характер, то так само широке коло користувачів зможе отримати користь від реалізації проекту. На сьогодні структура веб-портала є наступною:
На сьогодні ініціатива ресурсного інтернет-порталу реалізовується Центром політичних досліджень у співпраці із науково-навчальними підрозділами (кафедрами та факультетами) Львівського національного університету, журналістами газети “Поступ” (медіапопуляризація ініціативи) та інтернет-компанією “Вертеп”, яка надає адміністраторські і веб-майстерські послуги на безоплатній основі.
Перспективні напрямки розвитку західноукраїнського інтернет-порталу дистанційної освіти у галузі суспільно-гуманітарних наук під загальною назвою "Інтерактивні технології громадянської освіти", будуть такими:
Для максимально повноцінного функціонування цього піідрозділу у ньому будуть розміщені усі методичні матеріали, а також література із напрямків, що будуть впроваджені згідно із планом і завданнями даного проекту (включаючи повнотекстну бібліотеку), що значно оптимізує і підвищить ефективність дистанційного навчання у зазначених напрямках.
Загалом передбачається розмістити у цьому підрозділі основні методичні матеріали по кожному з предметів (програми курсу, плани семінарських занять, тематики курсових, питання для рубіжного і підсумкового контролю), а також в середньому по 5 повнотекстних підручників і посібників для кожного предмета. Крім суто навчальної літератури у цьому підрозділі передбачено також розміщувати і праці та розробки, що можуть бути корисними у процесі вивчення зазначених предметів, що дозволить з часом вийти на рівень формування потужної науков-навчальної бібліотеки україномовних академічних ресурсів.
Відтак, безпосередніми результатами реалізації ініціативи стануть як сам розвиток і розширення структури портала і його ресурсів, підготовка викладацького складу з навиків дистанційної освіти, а також вирішення адміністративних і юридичних питань щодо акредитації посвідок після успішного складання іспитів слухачами дистанційного навчання.
Стратегічним унапрямленням розвитку ресурсного інтернет-порталу є максимально повне та ефективне застосування технологій дистанційного навчання через інтернет у галузі суспільно-гуманітарних наук для здобуття гуманітарної освіти якнайширшими колами громадських та політичних діячів, працівників суспільно-гуманітарної сфери, державних службовців та управлінців Львова та регіону, а також усієї України. Це значно підвищить рівень правосвідомості та громадянської культури осіб, які вже визначають чи визначатимуть у недалекому майбутньому ключові напрямки суспільного розвитку України.
Вхід та користування ресурсами портала та здобуття освіти методом дистанційного навчання буде безкоштовним. Ніяких обмежень з огляду на стать, національність, релігійні, політичні та інші преференції не допускатимуться.
Передбачається, що упродовж першого навчального року завдяки широкій медіакампанії рекламування ініціативи до здобуття суспільно-гуманітарної освіти таким способом прилучиться до двох тисяч осіб із поступовим збільшенням до 10 тис. на 2 рік і до 50 тис. у підсумку. Проект розрахований на постійне функціонування, розвиток та розширення портала і його перспективне перетворення на віртуальний громадський суспільно-гуманітарний університет.
Головна
сторінка |
© Центр
політичних досліджень, м.Львів, 2001.
E-mail:cpdfd@franko.lviv.ua,
Контактна інформація.
Design: Yuri Hajduk.
Останнє поновлення 7/06/2001