Виявлено походження кальцію у всьому Всесвіті

Виявлено походження кальцію у всьому Всесвіті

Міжнародна команда фахівців під керівництвом співробітників Інституту атомної енергії Китаю в Пекіні виявила механізм походження кальцію у всьому Всесвіті. Результати роботи описані у статті, опублікованій у журналі Nature.

Астрономи класифікують зірки за часом їх виникнення, перші світила у Всесвіті відносять до зірок третьої популяції. Вони суттєво відрізняються від сучасних за своїм складом. Такі світила не містили жодних елементів важчих за водень або гелій, тому їх розміри були практично не обмежені.

Нові послуги від СК «Провідна» під час воєнного стану

Висновки нового дослідження показують, що зірки третьої популяції є головним чинником поширення у Всесвіті атомів кальцію, фтору та інших частинок, що є основою сучасних світил.

У процесі експериментів на прискорювачі JUNA вдалося вивчити складні термоядерні реакції, що у ядрах різних типів зірок. Вчених цікавило те, чому в зірці SMSS0313-6708 (вважається найстарішим світилом Чумацького Шляху) знаходиться надто велика кількість кальцію порівняно з іншими елементами. Виявилося, що попередні дослідження недооцінили у 7,4 рази частоту реакцій між протонами та фтором-19, що призводять до народження неону-20. Частинки цього газу необхідні виникнення кальцію та інших важких елементів із вмістом понад чотири десятки протонів і нейтронів.

Наступна корекція розрахунків показала, що зірки третьої популяції виробляли стільки ж кальцію, скільки містить SMSS0313-6708. Отримані результати свідчать про важливу роль перших світил у вмісті кальцію у всьому Всесвіті.