На Алясці помітили наслідки кліматичної катастрофи

На Алясці помітили наслідки кліматичної катастрофи

 Вчені зареєстрували повторна поява регіону аномально теплої води в північно-східній частині Тихого океану, названий БЛОБ (англ. The Blob), причиною чого є глобальне потепління. На думку дослідників, він може привести до появи екстремальних погодних умов на Алясці і в інших регіонах США. Про це повідомляє видання Science Alert.

Вперше Блоб був зареєстрований в 2013 році. Аномальна зона продовжувала розширюватися в 2014-2015 роках, що фахівці пов'язували з тривалими засухами в Каліфорнії і рекордно високою температурою повітря в Сіетлі в 2015 році. Блоб підтримує високий тиск над Західним узбережжям США, а також сприяє штормовим і холодним погодних умов над Східним Узбережжям і півднем США.

За словами вчених, причиною появи аномально теплої зони в океані є незвично висока для осінніх місяців температура повітря над Аляскою. Блоб продовжить своє існування принаймні до кінця жовтня, після чого він почне слабшати. Однак наступ осінньої погоди сповільнилося на чотири тижні для південної і південно-східної частини Аляски, де в цей час року зазвичай йдуть дощі. У Анкориджі досі не спостерігалися заморозки, хоча в минулому самі пізні мінусові температури фіксувалися на 10-14 днів раніше.

Раніше, у вересні, повідомлялося, що міжнародна група вчених виявила ознаки нестабільності льодовикового комплексу Вавилова, розташованого на Північній Землі. В останні роки рухливість крижаної шапки різко зросла і в 2015 році досягла 25 метрів в день, хоча в середині минулого століття вона не перевищувала декількох сантиметрів в день.