<h1>
Планета науки

Названі способи стримати старіння мозку і втрату пам'яті

Вчені Альбертського університету (Канада) визначили основні чинники, що стримують старіння мозку і розвиток хвороби Альцгеймера у людей старше 55 років. Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!.

Дослідники показали, що центральна нервова система найповільніше старіє у людей (найчастіше жінок), утворених і залучених в соціальну активність, наприклад організацію званих вечерь. Крім того, такі люди схильні до пізнання і навчання, включаючи користування комп'ютером та вивчення другої мови.

Хороша пам'ять у людей у ​​віці 55-75 років також виявилася пов'язана з низькою частотою серцевих скорочень, близьким до нормального індексом маси тіла, здатності до самообслуговування і наявністю живих супутників життя. У дорослих старше 75 років зі здоровим мозком корелювала швидка хода та рідкісні симптоми депресії.

Погіршення пам'яті спостерігалося у тих, хто виявляв низьку пізнавальну активність, мав високу частоту серцевих скорочень, не доглядав за собою і не займався соціальною діяльністю. Результати роботи допоможуть створити рекомендації щодо профілактики старечих захворювань мозку.